Cesta k nám
RYCHLEBSKÁ 7-20-30-40-50

Již po osmé vás přivítáme na "Střelnici" v Javorníku, téměř na konci světa. Pokud máte navigaci, snadno vás k nám zavedou souřadnice 50.3854458N, 16.9902142E (adresa Míru 368). V opačném případě vám předkládáme malou nápovědu, abychom na vás nečekali marně :o) Chystáte-li se k nám vlakem či autobusem, platí jednoduchá formulka - jakmile vystoupíte z dopravního prostředku, dáte se vlevo (proti směru potočního toku :o) a pak už jen rovně, rovně a rovně....

VLAKEM (2,4 km)

Dáte-li se po vystoupení z vlaku po hlavní silnici vlevo (Nádražní ulice), dojdete ke kostelu Nejsvětější Trojice pod zámkem Jánský Vrch (což znamená, že už jste za polovinou cesty :o) Zbytek cesty vás i nadále čeká podél hlavní silnice (ulice Míru), kdy postupně minete lékárnu Pod Jánským vrchem, firmu Kolimax a fotbalové hřiště. Pak už jen stačí přejít most přes potok (pro auta), u kterého pro vás bude připravena informační cedule a šipka ke "Střelnici". Tam už na vás budou čekat usměvaví pořadatelé :o) Orientační spoje do Javorníku:

- z Olomouce v 4:34 hodin (příjezd 8:09 hodin) anebo 6:56 hodin (příjezd 9:54 hodin)
- ze Zábřehu v 5:11 hodin (příjezd 8:09 hodin) anebo 7:31 hodin (příjezd 9:54 hodin)
- ze Šumperku v 5:42 hodin (příjezd 8:09 hodin) anebo 7:11 hodin (příjezd 9:54 hodin)
- z Jeseníku v 6:52 hodin (příjezd 8:09 hodin) anebo 8:55 hodin (příjezd 9:54 hodin)

AUTOBUSEM (1,1 km)

Stanoviště autobusu je nám podstatně blíže než to vlakové, bohužel četnost spojů nám už tolik nakloněna není. Nicméně jakmile vystoupíte z autobusu, dejte se vlevo po ulici Míru a pokračujete stále rovně kolem lékárny Pod Jánským vrchem, firmy Kolimax a fotbalového hřiště. Pak už stačí dojít k mostu přes potok (pro auta), u kterého bude připravena informační cedule a šipka ke "Střelnici". Tam už na vás budou čekat usměvaví pořadatelé :o) Orientační spoje do Javorníku: 

- ze Šumperku v 6:10 hodin (příjezd 8:13 hodin)
- z Jeseníku v 7:30 hodin (příjezd 8:13 hodin)

AUTEM (2 až 2,5 km od značky "Javorník")

Jedete-li k nám autem, máme pro vás připraveny parkovací místa přímo u "Střelnice". Nemáte-li k dispozici navigaci a do Javorníku přijedete po nově vybudovaném obchvatu, dejte se na první javornické křižovatce vlevo (Nádražní ulice) a pokračujte po ní až k další značené (po pravé ruce budete mít kulturní centrum s kavárnou Kavka, před sebou obchod Hruška). Na křižovatce poté odbočte vpravo a jeďte stále po hlavní (chvíli po jednosměrce, která se stáčí doleva). Jedná se o ulice 17. listopadu a Míru. Cestou minete náměstí s radnicí, zámek Jánský Vrch, lékárnu Pod Jánským vrchem, firmu Kolimax a fotbalové hřiště. Z hlavní silnice odbočte až na označeném mostě (vlevo). Za mostem se dejte doleva a hned na to zase doprava - cesta s otevřenou závorou vás dovedete přímo k nám :o)

Jedete-li k nám přes obec Horní Fořt, dojedete po ulici Lidická ke kulturnímu centru s kavárnou Kavka (po pravé ruce) a obchodu Hruška (po levé ruce). Jeďte stále po hlavní silnici, která se na chvíli změní v jednosměrku stáčející se doleva - ulice 17. listopadu. U radnice a náměstí se změní v ulici Míru. Jeďte stále rovně - cestou minete zámek Jánský Vrch, lékárnu Pod Jánským vrchem, firmu Kolimax a fotbalové hřiště. Z hlavní silnice odbočte až na označeném mostě (vlevo). Za mostem se dejte doleva a hned na to zase doprava - cesta s otevřenou závorou vás dovedete přímo k nám :o) 

Přejeme vám šťastnou cestu k nám! :o)