Rodiče s dětmi

RYCHLEBSKÁ 7-20-30-40-50

Rodiče s dětmi jsou na RYCHLEBSKÉ vítáni a jistě zvládnou všechny trasy - vždy však s ohledem na fyzickou zdatnost zúčastněných a aktuální počasí. Jen je třeba počítat s tím, že trasy vedou lesem. Při dešti a vlhku je pak třeba brát na vědomí horší rozbahněný terén. Pro děti je primárně určena "Karlíkova naučná stezka" v délce 7 km, která vede přes kapličku sv. Antoníčka, vyhlídku na Čertově kazatelně či malebné Račí údolí s budovou Tančírny Georgshalle. Stezkou děti provází informační panely s informacemi o daném místě, stejně jako úkoly a hry ke splnění. Cestou je možné se občerstvit pramenitou vodou vyvěrající u kaple sv. Antoníčka nebo zakoupenými dobrotami v rekreačním zařízení "Isolde" či Tančírně v Račím údolí. U rychlebské zříceniny je možné si opéct vlastní špekáček anebo cokoliv jiného, co máte rádi a co si s sebou přinesete.

Stezku nedoporučujeme absolvovat s kočárkem vzhledem k těžbě, která v lese probíhá, i s ohledem na terén trasy. Pokud se však rozhodnete do toho jít, doporučujeme od kaple sv. Antonína pokračovat k Čertovým kazatelnám po asfaltové cestě a počítat s tím, že kolem zříceniny Rychleby bude nutné kočárek místy přenášet.

Těšíme se na vás!

© 2017 Rychlebská 50, z.s. Javorník | E-mail: rychlebska@seznam.cz | Fota - M. Šos, P. Pavlíček, P. Šaj a archiv Rychlebská 50 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!