Ohlédnutí za minulými ročníky...

31.08.2015

Jak už bylo zmíněno v úvodu, tradici pochodu Rychlebskými horami se podařilo obnovit po více než dvaceti letech. Psal se rok 2009 a na zajištění všeho potřebného jsme tehdy zažádali o dotaci z programu přeshraniční spolupráce (spolu s polskými partnery). 

Díky tomuto partnerství vznikli informační brožurky o Rychlebských horách, jednotná grafika pro propagaci pochodu i propozice tras na 20, 30 a 40 kilometrů (vše ve spolupráci s firmou CREO Olomouc. Počasí nám tehdy moc nepřálo, přesto se akce zúčastnilo 65 (odvážných) účastníků. V následujících letech se počet návštěvníků - k naší spokojenosti - začal zvyšovat. v roce 2010 to bylo 129 účastníků, v roce 2011 dokonce 226 účastníků! Účast je samozřejmě každý rok odvislá od počasí i konkrétních akcí konaných v Javorníku a celém Jesenicku, nicméně "dvoustovka" nadšenců si k nám cestu vždy najde :o). V roce 2010 díky druhé evropské dotaci spatřila světlo světa sedmi kilometrová naučná stezka (nejen) pro děti, kterou na celkem šesti informačních panelech provází malý Karlík Ditters z Dittersdorfu, pozdější hudební skladatel a hudebník. I k té byly vydány brožurky, každoročně mizející z registračních pultů pochodu.

Od začátku naši akci podporovalo Město Javorník, což pro nás vzhledem k místu konání bylo velmi důležité, stejně jako Lesy ČR - lesní správa Javorník, díky které mohlo proběhnout značení tras a byl zajištěn pohyb po lese v průběhu konání akce, a v neposlední řadě Myslivecké sdružení CHLUM, které nám každoročně pronajímá budovu Střelnice v Javorníku.

© 2017 Rychlebská 50, z.s. Javorník | E-mail: rychlebska@seznam.cz | Fota - M. Šos, P. Pavlíček, P. Šaj a archiv Rychlebská 50 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!